Jak nauczyć się lokalnego SEO: zalecane umiejętności, czytanie i kursy

Naucz się lokalnego SEO samodzielnie lub z pomocą kursów online, przewodników i nie tylko. Dzięki tym umiejętnościom i zasobom każdy może nauczyć się lokalnego SEO. Lokalne SEO to sprytny zestaw umiejętności do opanowania, zwłaszcza jeśli prowadzisz lokalną firmę.

 

Wszystkie lokalne firmy – od kancelarii prawnych po restauracje, sklepy detaliczne i salony kosmetyczne – mogą korzystać z lokalnego SEO. Czemu? Ponieważ Google jest jedną z najlepszych platform używanych do znajdowania lokalnych firm. Niezależnie od tego, czy robisz lokalne SEO dla siebie, czy dla kogoś innego, oto kilka prostych i bezpłatnych sposobów na naukę lokalnego SEO od podstaw.

 

Naucz się lokalnego SEO jako początkujący

Poniższe kroki to dopiero początek nauki lokalnego SEO, ale zawsze najlepiej zacząć od podstaw. Są to elementy, z których nauczysz się i udoskonalisz swoje lokalne umiejętności SEO. Wtedy to głównie kwestia praktyki, doświadczenia i cierpliwości.

 

1. Zacznij od strony internetowej

Twoja witryna jest głównym poligonem testowym dla Twojej lokalnej strategii SEO. Niektórzy stratedzy zaczynają nawet od podstawowej strony internetowej, którą mogą sobie pozwolić na „przełamanie”, aby na początku przetestować swoje umiejętności SEO. Niezależnie od tego, czy masz WordPress, Squarespace, czy jakikolwiek inny CMS (system zarządzania treścią), powinieneś być w stanie rozpocząć optymalizację swojej witryny zgodnie z najlepszymi praktykami SEO .

 

Te najlepsze praktyki obejmują:

 • Optymalizacja treści witryny za pomocą lokalnych i nielokalnych słów kluczowych .
 • Pisanie unikalnych tagów tytułu, opisów meta i zawartości strony .
 • Optymalizacja szybkości witryny i obsługi urządzeń mobilnych .
 • Śledzenie ruchu za pomocą narzędzi analitycznych.
 • Optymalizacja rozmiarów obrazu i tekstu alternatywnego obrazu .
 • Dodawanie wewnętrznych linków do odpowiednich treści.
 • Publikowanie nowych, angażujących treści .
 • Skanowanie i naprawianie technicznych problemów SEO .

 

2. Naucz się narzędzi SEO

Większość narzędzi SEO może być używana do lokalnego i „zwykłego” SEO, ponieważ określają ilościowo, ilu użytkowników szuka określonego słowa kluczowego, jaki ruch uzyskuje witryna i inne wskaźniki, które mają zastosowanie do większości witryn. Popularne narzędzia SEO, takie jak Semrush lub Ahrefs , mogą pomóc w badaniu słów kluczowych i konkurentów, analizowaniu linków zwrotnych i optymalizacji treści. Nauka tych narzędzi SEO jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, gdy zaczynasz uczyć się lokalnego SEO. Większość narzędzi ma własne przewodniki, a nawet kursy – szukaj ich, abyś mógł nauczyć się korzystać z narzędzi SEO bezpośrednio ze źródła.

Jak nauczyć się lokalnego SEO

3. Zoptymalizuj swoje treści

Narzędzia SEO pomogą Ci odkryć słowa kluczowe, których użytkownicy szukają, aby znaleźć witryny takie jak Twoja. Gdy nauczysz się korzystać z tych narzędzi — a następnie znaleźć słowa kluczowe na podstawie liczby wyszukiwań, konkurencyjności i trafności — możesz zacząć optymalizować swoje treści. Optymalizacja treści oznacza określenie docelowego słowa kluczowego dla strony lub postu, użycie tego słowa kluczowego i powiązanych słów kluczowych w całej treści oraz pisanie treści, które spełniają to, czego szukają użytkownicy. Dotyczy to zarówno firm lokalnych, jak i nielokalnych.

 

4. Spróbuj swoich sił w SEO poza witryną

SEO „poza witryną” odnosi się do wszelkich działań SEO, które mają miejsce poza Twoją witryną. Najczęściej oznacza to budowanie linków, zasięg katalogowy, PR i tym podobne. Gdy Twoja witryna zostanie zoptymalizowana pod kątem dziewiątek, powinieneś dążyć do zwiększenia współczynnika zaufania swojej witryny za pomocą wartościowych linków zwrotnych. Można to zrobić, promując wartościowe treści innym firmom, docierając do blogów, prowadząc kampanie PR, przesyłając informacje biznesowe do katalogów i nie tylko. SEO poza witryną jest bardzo ważne dla lokalnych firm , dlatego dowiesz się więcej na ten temat w poniższych zasobach i kursach.

Polecane umiejętności

Jest kilka umiejętności, do których powinien dążyć każdy właściciel firmy lub strateg, jeśli chodzi o naukę lokalnego SEO. Niektóre są praktyczne, a niektóre to „miększe” umiejętności, dzięki którym robienie lokalnego SEO jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

 

Kreatywność

Nawet przy wszystkich taktycznych narzędziach i sztuczkach SEO, które napotkasz, w końcu dowiesz się, że kreatywność ma długą drogę. Wielu właścicieli firm nauczy się podstaw, ale kreatywne rozwiązywanie problemów robi różnicę.

 

Będziesz potrzebować kreatywności, aby:

 • Odkryj nowe zestawy słów kluczowych do kierowania.
 • Wymyśl ciekawe pomysły na treści.
 • Wymyśl kreatywne strategie budowania linków .
 • Wykorzystaj partnerstwa i relacje, aby poprawić swoje SEO.
 • Optymalizuj swoje treści pod kątem konwersji , a nie tylko kliknięć.
 • Docieraj do większej liczby użytkowników dzięki content marketingowi .
 • Z łatwością pokonaj wyzwania SEO .

 

Nie lekceważ wartości kreatywności i rozwiązywania problemów!

Cierpliwość

Być może słyszałeś, że SEO to długa gra. Często to prawda. SEO może zająć trochę czasu, aby wygenerować wyniki, zwłaszcza jeśli działasz na konkurencyjnym rynku. Tu przydaje się cierpliwość. Wiedz, że twoja ciężka praca może nie od razu się zwrócić. I wiedz, że to normalne. Wiele z tego, co robisz w SEO, będzie stanowić solidny fundament, który później się opłaci. Początkowo może być niewidoczne, ale robienie rzeczy we właściwy sposób (nie pójście na skróty) ostatecznie doprowadzi do Twojego sukcesu. Google Search Console i Google Analytics to świetne bezpłatne narzędzia, których możesz używać do śledzenia swoich postępów. Ustaw punkt odniesienia przy pierwszym uruchomieniu, a następnie obserwuj, jak bardzo Twoja witryna rozwija się z biegiem czasu – świętuj nawet małe wygrane!

Marketing treści

W SEO „Treść jest królem”. Treść to treść, którą użytkownicy czytają, gdy trafiają do Twojej witryny. To jest to, z czym użytkownicy wchodzą w interakcję w mediach społecznościowych. I to tekst lub film ostatecznie przekonuje klienta do zakupu od Ciebie. Umiejętności marketingu treści, takie jak e-mail marketing, treści w mediach społecznościowych, marketing wideo i blogowanie, mogą pomóc w zwiększeniu wyników w Twojej witrynie.

 

Będziesz lepiej przystosowany do tworzenia świetnych treści i generowania większej liczby wyświetleń na wielu platformach. W tym przypadku dobrze przyda Ci się doświadczenie w content marketingu.

 

Tworzenie stron internetowych

Chociaż tworzenie stron internetowych nie jest obowiązkową umiejętnością SEO, jest to zdecydowanie korzystne. Osoby z przynajmniej odrobiną doświadczenia w tworzeniu stron internetowych mogą łatwiej zoptymalizować stronę internetową i zastosować techniczne poprawki SEO . Rozważ wzięcie udziału w podstawowym kursie tworzenia stron internetowych lub przeczytanie przewodników online dotyczących zarządzania witryną. Przynajmniej poznasz wspólne terminy dotyczące strony internetowej i SEO. Poza tym możesz dowiedzieć się trochę o kodowaniu, implementacji technicznej, programowaniu mobilnym i bardziej zaawansowanych umiejętnościach.

Dane i analityka

Każdy strateg i właściciel firmy powinien poznać podstawy danych i analityki. Dla większości oznacza to możliwość interpretacji danych z Google Search Console i Google Analytics.

 

Oto niektóre z najczęstszych wskaźników, które należy znać:

 • Wrażenia.
 • Kliknięcia.
 • Pozycja wyszukiwania/słowa kluczowego.
 • Kurs wymiany.
 • Użytkownicy.
 • Wyświetlenia.
 • Współczynnik odrzuceń.
 • Ruch organiczny.
 • Ruch bezpośredni.
 • Ruch odsyłający.

 

Znajomość ich – i tego, jak je znaleźć w wybranym narzędziu analitycznym – pomoże Ci śledzić sukces działań SEO i marketingowych.

 

Czytanie online

Chcesz bezpłatnie nauczyć się lokalnego SEO? Na szczęście dostępnych jest mnóstwo zasobów online dla początkujących. Zebraliśmy kilka naszych ulubionych!

 • Lokalne SEO dla początkujących: Pierwsze kroki – Search Engine Journal udostępnia przyjazny dla początkujących przewodnik po lokalnym SEO, od samego początku, aż po bardziej zaawansowane taktyki.
 • Pozycjonowanie lokalne: Ostateczny przewodnik po poprawianiu rankingów w wyszukiwaniu lokalnym — ogromne źródło wiedzy na temat lokalnego SEO. Ten przewodnik zawiera sprawdzone metody, strategie eksperckie, narzędzia, wskazówki i wiele więcej.
 • Lokalny marketing w wyszukiwarkach i lokalna strategia SEO, porady i przewodniki — kompleksowe podsumowanie lokalnych strategii, wskazówek i przewodników SEO. Zajrzyj tutaj, jeśli chcesz znaleźć wiele lokalnych taktyk SEO w jednym miejscu.
 • Czym jest lokalne pozycjonowanie i dlaczego wyszukiwanie lokalne ma znaczenie – Zacznij od tego, czym jest lokalne pozycjonowanie i dlaczego ma to znaczenie. Im lepiej zrozumiesz filozofię stojącą za lokalnym SEO, tym lepiej będziesz przygotowany do opracowania skutecznego planu SEO.
 • Lokalne SEO | Zasoby SEO dla wszystkich poziomów umiejętności – Moz – Moz to świetne źródło zarówno dla właścicieli firm, jak i strategów SEO. Tutaj dzielą się zasobami dla wszystkich poziomów umiejętności.
 • Lokalne SEO: Kompletny przewodnik – Ahrefs – Ahrefs jest liderem w branży narzędzi SEO. Oto solidny przewodnik po lokalnym SEO oraz kilka wskazówek, jak korzystać z Ahrefs, aby ulepszyć lokalną strategię wyszukiwania.

Kursy SEO

Dostępnych jest wiele, wiele kursów SEO. To powiedziawszy, nie wszystkie kursy są sobie równe. Tutaj udostępniamy jedne z najlepszych lokalnych kursów SEO – wszystko za darmo!

 • Lokalny kurs SEO z Gregiem Giffordem – Semrush Academy – Semrush to jedno z najlepszych narzędzi SEO w branży. Greg Gifford, doświadczony strateg SEO, prowadzi ten lokalny kurs SEO, który zawiera również przydatne wskazówki dotyczące korzystania z SEMRush do lokalnego SEO.
 • Seminarium internetowe: Lokalne SEO: najlepsze sposoby na uzyskanie wysokiej jakości recenzji — to nie jest pełny kurs, ale to seminarium internetowe jest pomocnym samouczkiem na temat uzyskiwania wysokiej jakości recenzji w celu poprawy lokalnego SEO.
 • Kurs lokalnego SEO 2022: Kompletne praktyczne szkolenie z lokalnego SEO – Skillshare.com to internetowa platforma edukacyjna, która zawiera wiele kursów SEO. Ten kurs oferuje praktyczne i realistyczne instrukcje dotyczące lokalnego SEO.
 • Naucz się lokalnego SEO w prosty sposób – uwielbiam tytuł tego kursu. Pozycjonowanie lokalne nie musi być zbyt skomplikowane! Oto jak poznać lokalne podstawy SEO.
 • Lokalne SEO: The Definitive Guide (2022) – Backlinko – Backlinko to zaufane źródło informacji o SEO. Ten kurs oferuje kompletny przewodnik po lokalnym SEO.
 • Filmy: Local SEO Course – Local SEO Unlocked Series – Ta seria filmów na YouTube oferuje lokalny kurs SEO w kilku częściach. Uwielbiamy tę serię za przykłady z życia wzięte i proste strategie.

 

Ucz się lokalnego SEO od najlepszych

Wiele internetowych przewodników, kursów i webinariów uczy lokalnego SEO od podstaw. Ale prawdziwa magia lokalnego SEO polega na praktycznym doświadczeniu. Dlatego mówię, że „uczenie się od najlepszych” oznacza uczenie się na własnych doświadczeniach, błędach, próbach i strategiach. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co działa w Twojej witrynie, jest wypróbowanie różnych taktyk, śledzenie wyników i dostosowywanie strategii do swoich wniosków. Tutaj do gry wchodzą umiejętności Kreatywności i Cierpliwości. Twoja własna kreatywność zainspiruje twoją strategię, a cierpliwość zapewni, że zainwestujesz w wyniki. Opłaci się!